Elektronický archiv ZŠ T. G. Masaryka Ivančice

V pondělí 12. května se konal 1. ročník štafetového běhu žáků 1.stupně v Břeclavi. Celkem se běžely 3 běhy a časy štafet se sčítaly.
První štafetu na 8x100m doběhli žáci 2.a 3.tříd ve složení: Valérka Bučková, Kačka Žaludová, Lenka Matuškovičová, Terezka Badinová, Marek Pokorný, Vojta Eibel, Martin Kožnar a Kryštof Bar na 9.místě. Druhou štafetu také na 8x100m běželi žáci 4.a 5.tříd. Družstvo ve složení Marika Kocábová, Hana Nešpůrková, Tereza Klímová, Pavla Brzoňová, Michal Novotný, Adam Gacov, Marek Eibel a Daniel Čech se s časem 2minuty a 9,98s umístilo na průběžném 6.místě.
Třetí měřenou štafetou byla štafeta smíšená na 8x200m, kterou běželi 4 mladší a 4 starší žáci. Štafetu jsme doběhli jako osmí. Po celkovém sečtení časů štafet, jsme se umístili na 9.místě z 11 startujících.
Nutno podotknout, že štafetový běh se na 1.stupni ZŠ víceméně netrénuje, vzhledem k jeho náročnosti. Není to jen tak, předat správně štafetový kolík dalšímu běžci tak, aby nespadl na zem, nebo aby běžci neztratili předáváním příliš času. Myslím, že štafetové závody byly v tomto ohledu pro žáky velkou výzvou, ve které jsme obstáli. Přestože naše umístění nebylo nejlepší, dětem patří za snahu veliká pochvala.

V tabulce uvádím pouze štafetu na 8x100m kvůli času naší nejlepší štafety pro srovnání a celkový součet časů štafet. Další výsledky najdete na odkazu: http://www.stafetovypohar.cz/vysledkova-listina.